Povinna pokladna v roce 2015

Vedeme sklad, ve kterém je zaznamenán obrat při vedení pokladny. Velmi často chtějí zákazníci nakupovat nakoupené zboží v cizí měně, zejména v eurech. Je možné zaznamenat finanční hodnotu ve vzdálené měně?

Pohybující se s uměním. 111 odst. 1 písm. 3a bod 1 zákona o DPH, vedení evidence prostřednictvím registračních pokladen, jsou plátci DPH povinni z každého prodeje vyhotovit výtisk daňového dokladu nebo faktury a zároveň vystavit zákazníkovi tištěný doklad.

V § 10 odst. 1 písm. 1 bod 14 vyhlášky o technických podmínkách, i když v § 8 odst. 1 písm. 1 bod 14 nařízení o registračních pokladnách, který obsahuje údaje, které by měly být vydávány na daňovém dokladu, musíme nutně označit měnu, ve které je prodej zaznamenán, přinejmenším za celou částku hrubého prodeje.

Hlavní kritéria a technické podmínky, které musí registrační fondy splnit, jsou přece jen zaznamenány v kapitole 2 nařízení týkající se technických podmínek.

Proto ve znění § 14 odst. 1 písm. 1 tohoto rozhodně programu na prodej v obchodě by měl mít mimo jiné funkce: umožnění daňovému poplatníkovi změnit název měny, ve které je prodej registrován, nebo jeho zkratku, a naprogramovat danou změnu předem zadáním momentu a času změny; zaznamenání data a času zahájení vedení evidence prodeje ve druhé měně ve fiskálním povědomí a přepočet součtu hrubého objemu prodeje do jiných měn, přičemž výsledek přepočtu spolu s nákladem na jídlo a vypořádání plateb musí být zahrnut do daňového dokladu s daňovým logem s logem daných jednotek; přepočet musí být proveden s přesností nejméně na šest desetinných míst a výsledek přepočtu musí být zaokrouhlen na dvě desetinná místa.

Pro označení zkratky názvů cizích měn se používají i značky používané polskou polskou bankou.

Pokud má tedy daňový poplatník v úmyslu prodávat předměty do myslí spotřebitelů, kteří platí cenu v cizích měnách, musí zpravidla existovat daňová pokladna vybavená prací, která umožní přepočet směnného kurzu.

Ze situace, která byla definována ve studii, lze vyvodit závěr, že poplatek za nakoupené zboží má být absorbován v eurech v období, kdy se hodnota smluv projeví v zlotých. Nařízení, která provozují DPH, neupravují otázku, jaký směnný kurz musíme přijmout, abychom přepočítali částku zlotého na eura.